El Ayak Kalıbı Seti
El Ayak Kalıbı Seti
Aljinat+Heykel Alçısı

El Ayak Kalıbı Seti ( Anlık kalıp set)

Marka : mikrokim
İndirim Oranı : %2 İndirim
Fiyat : ₺66,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺65,00(KDV Dahil)
₺65,00 'den başlayan taksitlerle

3 Boyutlu Kalıp Ajanı (Aljinat) ve Heykel Alçısı  

( 450 gr+1 kg)

3 Boyutlu El Ayak Kalıbı+Heykel Alçısı( 450 gr+1 kg)
 
3 Boyutlu Anlık Kalıp Ajanı(El,Ayak özellikle çoçuklar için):450 gr
 
3 Boyutlu Anlık Kalıp Ajanı(El,Ayak özellikle çoçuklar için) 450 gr aljinat ,yaklaşık 2500  ml su ile jel olur:Karışımın toplam hacmi yaklaşık 3000 ml olur.Alınacak kalıbın büyüklüğüne göre ölçüm yaparak karışım kabını belirleyiniz.Azar azar kullanılabilir.Özellikle el ,ayak,ve başka materyallerden anlık kalıp almada kullanılabilir. Polyester,epoksi,alçı,sabun ve mum için kalıp almada da kullanılır.Aljinatın indikatör özellikleri size karıştırma, kalıp alma,sertleşme bilgileri verir.Mor renk karıştırma ,pembe renk karıştırma sonunu ve sarı renk kalıp alma zamanını gösterir.Kalıp alınma biçimi veya detayına göre ortam şartlarına göre bir hafta kullanılabilir.Su kaybından dolayı yavaşça deforme olacaktır.El ve ayak gibi kalıplar tek kullanımlık olacaktır.Ürünle beraber Heykel alçısı önerilir. Tozumaz ürün,kapalı ve nemsiz ortamda saklayınız. Azar azar kullanımda ağzını sıkıca kapayınız. Kullanılmayan aljinatın direkt su ile temasını engelleyiniz. Nasıl Yapılır? Çalışma Zamanları:Su sıcaklığı ve kalitesi önemlidir.Kaliteli şişe suyu normal sıcaklıkta olmalı. Ağırlıkça 450 gr. Aljinat 2500 ml yumuşak su hesabıyla yapılır. Hacimsel tarif şöyledir: Yaklaşık 1 su bardağı aljinata 5 su bardağı su kullanarak yapabilirsiniz.Önce aljinat uygun hacimde kaba alınır,su üzerine bir defada alınır.Hızlıca karıştırılır.Mor renk karıştırma,pembe renkde eli içine batırın dibe ve kenarlara değmesin beyaz renk olduğunda sertleşmeye başlar.İyice sert olduğunda elinizi oynatarak geri alın. 1 dakika karıştırma zamanı Toplam çalışma zamanı 2 dakika(kalıp alma zamanı) Jel oluşumu:3,5 dakika(toplam süre karıştırma,kalıp alma dahil).
 
Not:Kalıbı anında kullanmak ölçü hassasiyeti açısından önemlidir. 1 -2 gün kapalı bir ortamda tutulabilir.Kalıp zamanla küçülecektir.
 
HEYKEL ALÇISI:1 kg
 
Heykel,el,ayak,anıt süsleme  gibi mimari dekorasyon ve estetik görünümlerin güzelleştirilmesi için yapılacak eserlerde ideal su bazlı malzemedir.
 
Kurallara uyarak kullanılması halinde normal bir betonarme betonuna kıyasla dört katı daha fazla mukavemettedir. Basma mukavemeti 1200 kg/cm².El,ayak,çiçekli böcekli zengin süslemelerde, büst tarzı eserlerde saç teline varıncaya kadar ince detay alınabilen bir malzemedir.
 
Ölçü hassasiyeti maksimumdur.Su ile temas olacak yerlerde ise bezir yağı ile veya silikon bazlı şeffaf boya ile boyanarak alınacak tedbirle emniyetli bir şekilde kullanılabilir.İstenirse ayrıca cam elyafı veya diğer elyaflarla sorunsuz şekilde takviye edilerek yapılacak uygulamalara uygundur.Çok sert bir eşya üretilmek istendiğinde metalik boya uygulanarak metal görünümlü objeler üretilebilir.
 
Ürünle beraber Aljinat kalıp ajanı ve rtv2 kalıp silikonları satın alınması önerilir.
 
Nasıl Yapılır?
Önce su alınır, alçı üzerine ilave edilerek pürüzsüz kıvam elde edene kadar karıştırınız.El mikseri yada uygun bir çubukla eziniz.Boza kıvamına getiriniz.
100 gr Alçı 
35 ml su
 
Hesabıyla  boza kıvamına getirilen alçı kalıba dökülür.Hafif titreştirme boşlukları doldurma ve köpük atmaya yardımcı olur.
Maksimum sertleşme zamanı 1 saattir.Alçıda hatalı yerleri falçata veya uygun bir bıçak düzeltebilirsiniz.Tam sertleşmeden  3 saat sonra, çok aceleniz yoksa ertesi gün sprey boyalarla yada su bazlı boyalarla boyayabilirsiniz.
 
Benzer Ürünler