Çiçek Tutkalı 100 gr
Çiçek Tutkalı 100 gr
Çiçek Tutkalı 12 x100 gr

Çiçek Tutkalı 100 gr (çiçek tutkalı 100)

Marka : pevea
İndirim Oranı : %9 İndirim
Fiyat : ₺21,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺19,50(KDV Dahil)

Çiçek (polimer)Tutkalı 
 
Her türlü çiçek yapımında  ve hobi işlerinde güvenle kullanılır.Kuruyunca şeffaflaşan su bazlı,kokusuz tutkal..Su ile inceltilebilir.Net 100 gr

Seramik Hamuru Nedir?
 
Seramik hamuru çiçek tutkalı, un, nişasta ve gliserin yağı karışımı ile elde edilir. Seramik hamuruyla  çiçek düzenlemeleri, pano, tabak süslemeleri, çeşitli dekoratif süs eşyaları, meyve, sebze ve mantarlar, anahtarlıklar, ev ve giyim süslemeleri yapılabilmektedir. Kalıcı işler yapılabilmekte ve ortam  temizliğinin su ile olması  olmasıyla da ayrıca avantajlıdır.. Seramik çiçeğin yapımında kumaş çiçeğin yapım teknikleri uygulanır. Pevea Çiçek tutkalı ile hazırlanan hamur, kumaş kadar ince açılabilmekte ve istenilen şekil kolayca verilebilmektedir.Pevea Çiçek tutkalı kullanıldığı takdirde kırılmaya dayanıklı, esnek, her türlü boyanın kullanılabileceği zevkli 3 boyutl ürünler yapılabilir..
Soğuk Porselen veya Yapay Çiçek Hamuru Nasıl Yapılır?
Kullanılan Malzemeler
1. 250 ml mısır nişastası (su bardağı :240 ml)
2. 250 ml pva çiçek tutkalı(şeffaf)
3. 2 yemek kaşığı (yemek kaşığı:15 ml) Limon suyu veya sirke
4. 2 yemek kaşığı bebek yağı veya gliserin
5. Mikrodalga fırına 8-9 kez 15 saniye girer ve her çıktığında karıştırılır.Nişastayı patlatma ve suyunu yavaş yavaş uçurma durumudur.Mikrodalga yoksa 60-70 C yavaş ısıtmada benzer sonuç verir.
6.24 saat dinlendirilir.
7-Oluşan ürün mutlaka verniklenmelidir.Su bazlı veya solvent bazlı vernik olabilir.Gıda boyası ile renk verilebilir.
 
2.Tarif unnlu çok az nişastalıdır,pişirmeye gerek..Ayrıca kuruduktan sonra boyanacaklar,içine boya katmayın.Akrilikl hobi boyaları gibi
 
1 bardak PVA çiçek tutkalı
1 bardak un
Bir kaç damla sıvı yağ
Buğday nişastası
 
Hamuru yoğururken (toplam 1 fincan buğday nişastasını) nişastayı mermerin üstüne serpe serpe hamura katıyoruz...(içine doğrudan nişasta koymuyoruz...sadece yoğururken altına serpiyoruz.)
Hamurumuzu kullanırken hamur zaman zaman gevşiyor, o zaman hemen biraz un-çok daha az nişasta katarak tekrar yoğuruyoruz..Hamur gevşedikçe sürekli bunu yapıyoruz..Nişastayı sadece hamur yoğuracağımız mermerin üzerine serpeceğiz...Asla doğrudan hamura katmayacağız...
Not:Tavsiye niteliğindedir müşteri deneyimlerimizle oluşturduğumuz yönergedir.Başlangıç formülüdür en iyi sonuçları deneyerek elde edersiniz.
 
Örgü Sepeti İçin(%100 Pamuklu İp 100 gr)
 
1 Bardak Çiçek Tutkalına
1 Bardak Su kat güzelce karıştır.
 
Örgüyü ayran kıvamındaki tutkala daldır iyice emdikten sonra fazla tutkalı sıkarak kendi kabına al.
Kalıp almak istediğiniz yüzeye geçir.Daha hoş bir görüntü oluşması için uçlardan iğneyle sabitleyiniz.Streç naylon daha sonra kalıptan almada ve renk karışmamasına yardımcı olur.En az 1 gün kuruması gerekir.Daha az su katarak daha sert olması mümkündür.
 
Net  100 gr tutkal içerir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR