Transfer tutkalı 12x100 gr
Transfer tutkalı 12x100 gr
Transfer tutkalı 12x100 gr

Transfer tutkalı 100 gr (Transfer 100)

Marka : pevea
İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺13,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺12,00(KDV Dahil)
₺12,00 'den başlayan taksitlerle

PEVEA TRANSFER DEKOPAJ TUTKALI
 Ahşap -Mdf Yüzeylere Resim Transferi Yapan Tutkal.

Nasıl Kullanacaksınız?
 
Akrilik boya (1 akrilik boya + 2 su) su ile inceltilir, yassı kıl fırça ile ince kat sürülür, kurutulur. kuruyan boyanın üzeri su zımpara ile hafifçe zımparalanır (yüzey ne kadar pürüzsüz olursa o kadar iyi).İsterseniz hiç boyamadan da yaparsınız.
 
Pevea Transfer Tutkalı fırça ya da parmakla sürülebilir. Önce resminizin boyalı yüzeyine ince bir kat, daha sonra yapıştıracağınız zemine ince bir kat transfer tutkalı sürülür, kurumaya bırakılır. Hızla kuruyup şeffaf hale gelince resmin boyalı yüzüne ikinci defa daha kalın bir tabaka transfer tutkalı eşit biçimde sürülür ve kurutulmadan derhal yüzeye yapıştırılır(İlk işlemi yapmadan direkt kağıda bolca sürüp direkt uygulama yapılabilir). Ortadan kenarlara doğru bir bezle hafifçe bastırılarak yapıştırılır. (hava kabarcığı kalan yerlere iğne batırılıp, silinerek havası çıkartılır). Transfer tutkalı en az 2 saat bekletildiğinde tam ve şeffaf olarak kurur. Daha fazla beklenebilir ama 2 saatten önce kağıdı sökme işlemine geçilmemelidir.(Yaz kış farkeder 2 saat yazın kışın en az 3 saat).Ayrıca kalınca bir kitap ve ağırlık en az 15-20 dakika baskı ile sonuç daha iyi olur.
 
Kağıdın yüzeyi çok az nemlendirilir ve beklenir ve bir köşesinden sökülmeye başlanır. Fotokopide renklerin yoğun olduğu yerlerden kağıt basitçe sökülecektir. Beyaz olan yerlerde fotokopi boyası olmadığı için kağıdın sökülmesi daha fazla nemlendirmeyi gerektirir. beyaz yerlerden kağıdın temizlendiğine emin olmalısınız. Cila aşamasında yüzeyin üstünde kalan kağıt tabakası pürüzler oluşturur.Resim ince bir tabaka durumunda yüzeye taşınmıştır. kullanılan boyanın ideal renkleri ve ideal fırçası ile tamponlayarak resim tamamlanır. Gereken yerlerde sivri uçlu fırça kullanılır.Son cila olarak; parlak bir yüzey için çatlatma verniği ya da mat bir yüzey için; mat sprey cila kullanılır.
 
Ovalama dikkatlice yapılmalı ara ara kuruması beklenip tekrar ıslatılmalı ve kağıt tamamen yüzeyden çıkarılmalı.Kağıt tipi max 80 gr mümkünse 60 gr A4,kalitesi su ile kolay dağılması ve yazıcıdaki mürekkep kalitesi ve seçilen resime bağlı olarak başarınız artacaktır.
 
Net: 100 gr`lık  ürün ihtiva eder.
Benzer Ürünler